ŠTK: vynikajúce víťazstvo!

05. mar 2017.

Futbalisti ŠTK Šamorín skvelým spôsobom začali jarnú časť. V 19. kole druhej ligy vyhrali na ihrisku ,,B” mužstva Trnavy 4:1.

Na začiatku zápasu mali síce domáci miernu prevahu, no onedlho hostia za päť minút dvakrát skórovali. Keď v 32. minúte Peu už zvýšil na 0:3, zdalo sa, že je už po zápase. Tesne pred prestávkou domáci znížili a očakával sa dramatický druhý polčas. Hneď po zmene strán po rýchlej akcií Ágha a Pančíka opäť skóroval Peu a bolo vymaľované. A keby brazílsky útočník mieril presnejšie, mohol dať ďalšie dva góly. ,,Pred zápasom by sme brali aj remízu. No takto je to lepšie,” usmieval sa Zoli Ágh, ktorý na ľavej strane obrany sa prezentoval slušným výkonom. V druhom polčase po obrannom zákroku zabránil gólu. ,,Dôležitý bol vstup do zápase, v ďalšom priebehu duelu sa hralo podľa našich nôt. Verím, že aj v najbližšom zápase budeme hrať dobre a opäť vyhráme,” dodal Zoli.

,,Dobre sme napádali, dostávali sme domácich pod tlak. Môj gól? Luquinha ma výborne vysunul a premenil som samostatný nájazd na gólmana. Samozrejme teší ma, že skóroval som hneď v prvom zápase za Šamorín, no najdôležitejšie je, že sme získali dôležité tri body,” poznamenal Juraj Pančík.

Trnava B – ŠTK Šamorín 1:4 (1:3)

Góly: 38. Kadlec – 12., 32. a 50. Peu, 17. Pančík.

ŽK: Dubec, Sedlák

Rozhodoval: Pavlík

Diváci: 220

ŠTK Šamorín: Hajdúch – Alan Fialho, Horváth, Pončák, Ágh – Králik (77. Marić-Bjekić) – Pančík (85. Mezovský), Luquinha, Marlon Freitas, Záhumenský (65. Leonel) – Peu.